امروز شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

نمایندگان در مجمع حضور فعالی داشته باشند سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۰:۱۲


نمایندگان در مجمع حضور فعالی داشته باشند تعداد بازدید: ۲۲

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به نحوه ایجاد مجمع نمایندگان طلاب، گفت: اگر مجمع نمایندگان طلاب فعال شود و طلاب و فضلا آن را جدی بگیرند و نمایندگان دبیرخانه خود را فعالتر کنند، طلاب به شکل تشکیلاتی در تحقق مأموریت های بزرگ حوزه می توانند نقش آفرینی بزرگی داشته باشند.
 
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع، آیت الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در جلسه طلاب و فضلای استان خوزستان با اشاره به خروج یکطرفه آمریکا از برجام گفت: برجام یک تعهد دو طرفه بود که با خروج آمریکا از آن به کلی از بین رفته است.

 

آیت الله کعبی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب از همان ابتدا نسبت به این مساله خوش بین نبودند، گفت:  در واقع برخی در کشور به گونه ای فضا سازی کردند و می گفتند که اگر ما با آمریکا وارد مذاکره نشویم اقتصادمان فلج می شود که امروز مشاهده می شود نتنها به نتیجه ای نرسیدند بلکه جلوی رشد و پیشرفت کشور را هم گرفتند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ضرورت و اهمیت پیام رسان های داخلی گفت: دشمن از طریق پیام رسان هایی که دارد، سبب شد تا جامعه را به فساد بکشاند و جرائم زیادی از این طریق در سطح جامعه اتفاق بیافتد.

 

وی با اشاره به اینکه مسدود کردن تلگرام کاملا قانونی بود، گفت: یکی از برنامه های که دشمن از طریق فضای مجازی دنبال می کرد ایجاد هرج و مرج و بی بندباری در جامعه بود بنابراین بایستی پیام رسان های داخلی ارتقا پیدا کنند تا جوانان بتوانند از یک فضای مجازی امن و پاک استفاده کنند.

 

آیت الله کعبی با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: بسیاری از افرادی که در اغتشاشات اخیر حضور داشتند، از طریق فضای مجازی تحریک می شدند و در آنجا سازماندهی می شدند.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به نحوه ایجاد مجمع نمایندگان طلاب گفت: اگر مجمع نمایندگان طلاب فعال شود و طلاب و فضلا آن را جدی بگیرند و نمایندگان دبیرخانه خود را فعالتر کنند، طلاب به شکل تشکیلاتی در تحقق مأموریت های بزرگ حوزه می توانند نقش آفرینی بزرگی داشته باشند.

 

 وی با اشاره به برخی از وظایف مجمع نمایندگان طلاب، تصریح کرد: برگزاری جلسات استانی، تعریف نقش طلاب در مناطق خود، ساماندهی به امور، علمی، اخلاقی، بصیرتی، تبلیغی و پژوهشی می تواند جزء نقش های کلیدی مجمع نمایندگان طلاب باشد.

 

آیت الله کعبی با اشاره به دیدار نمایندگان طلاب با رهبر معظم انقلاب گفت: در این دیدار رهبر معظم انقلاب تحقق ماوریت حوزه انقلابی را به مجمع نمایندگان طلاب سپردند.

 

وی گفت: مجمع نمایندگان طلاب یکی از ارکان مهم حوزه علمیه است که بایستی فعال باشد تا به اهداف انقلاب برسیم که مطالبه گری طلاب و ایجاد یک دبیرخانه فعال در مجمع نمایندگان می تواند دوعامل مهم در تحقق این امر باشند.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مراجع معظم تقلید از مجمع نمایندگان فوق العاده استقبال کردند، گفت: مجمع نمایندگان در صورتی که دبیرخانه فعالی داشته باشد طلاب و فضلا استقبال می کنند و خیر و برکت های زیادی به دنبال خواهد داشت.

 

آیت الله کعبی در بخش دیگر از سخنان خود نقش اصلی حوزه ها را نقش انبیاء دانست و اظهار داشت: انبیاء داری نقش تبلیغ دین، قضاوت و حل و فصل کردن مسائل در بین مردم و اقامه حکم الله را بر عهده داشتند.

 

وی ادامه داد: حضور در میدان سیاست، هدایت و حمایت از مردم در مقابل دشمنان اسلام و تلاش برای اقامه حکم الله در عرصه سیاسی اجتماعی برعهده روحانیت است.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انقلاب را محصول حوزه علمیه دانست و اظهار داشت: رسالتی که امروز بر رسالت های حوزه علمیه اضافه شده است، حفظ انقلاب و صیانت از آن و تلاش برای ماندگاری از آن است و زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) یکی دیگر از وظایف حوزه های علمیه است.

آیت الله کعبی عنوان کرد: طلبه ای که تنها به فکر تحصیل است، مأموریت های حوزه را نشناخته و تنها یک نقش حوزه را در نظر گرفته است، در واقع حوزه بایستی از انقلاب محافظت کند بنابراین نمی تواند از مسائل سیاسی صرفه نظر کند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دشمنی و کینه توزی ها و طراحی های مکارانه بر علیه حوزه و روحانیت پیچیدگی خاصی پیدا کرده است، حتی اگر طلاب بخواهند با مسائل سیاسی و بین المللی کاری نداشته باشند، دشمنان با آنها کار دارند، بنابراین امروزه دشمن شناسی یک امر ضروری برای طلاب است.

 

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای طلبه یک مساله ضروری است گفت: طلاب بایستی با توجه به استعداد و توانایی های که در خود می بینند مسیر خود را از ابتدا مشخص کنند و در هر جایگاهی که می توانند خدمت کنند./1312/p