امروز سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷

اشتغال و تولید می تواند زمینه خوبی برای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی باشد چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۶:۲۷


اشتغال و تولید می تواند زمینه خوبی برای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی باشد تعداد بازدید: ۲۹۴

حجت‌الاسلام طاهری بیان کرد: اگر خودمان بتوانیم خیلی از کالاهایی که امکان تولیدشان در کشور است را تولید کنیم نیازمان به خارج قطع می‌شود و همین‌طور می‌توانیم برای جوانانمان و افرادی که در جامعه بیکار هستند تولید اشتغال کنیم.
 
 

حجت‌الاسلام مرتضی طاهری، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع نمایندگان بابیان اینکه بهترین راه برای ایجاد اشتغال این است که از ظرفیت‌ها و امکانات موجود کشور بهره گرفت، گفت:  استفادهبهینه از امکانات و ظرفیت‌های موجود بهترین راه برای ایجاد اشتغال است.

 

نماینده طلاب و فضلای مسجدسلیمان، بالا بودن سودهای بانکی را مشکل‌آفرین در اقتصاد دانست و اظهار داشت: بالا بودن سود بانک ها تورم را افزایش می دهد و سبب رکود اقتصاد در کشور می شود؛ حتی بازگشت این پول به کسانی که وام داده شده است، بسیار سخت خواهد بود.

 

عضو مجمع نمایندگان اظهار داشت: امرز بسیاری از مراجع تقلید با سپردن وام به مردم با سودهای بالا مخالف هستند و بارها از طریق رسانه ها این موضوع به مسوولان و مدیران بانک ها هشدار داده شده است؛ اما برخی همچنان به این موضوع بی اعتنا هستند.

 

وی تصریح کرد: اگر بانک به جای سپرده وام های کلان با سودهای بالا به دنبال تولید و اشتغال برای جوانان باشند، بسیار از گرفتاری ها و مشکلات اشتغال جوانان خود به خود حل خواهد شد؛ اما گویی برخی گوش شنوا برای چنین ایده ها عملی ندارند.

 

 نماینده طلاب و فضلای مسجدسلیمان، یکی از نتایج سودهای بانکی را ایجاد تورم در جامعه دانست و گفت: درواقع تورم مشکلاتی را در بازار و معیشت مردم به وجود می‌آورد که به اقتصاد کشور ضربه می‌زند و ضربه اصلی آن را اقشار ضعف متحمل خواهند شد.

 

حجت‌الاسلام طاهری استفاده حداکثری از مواد خام منابع طبیعی در مساله تولید را یکی از عوامل رونق اقتصادی دانست و بیان کرد: اگر بتوانیم از منابع طبیعی و امکاناتی مانند نفت خام فراورده‌های مختلفی مانند بنزین، گازوئیل و مواد پتروشیمی را تولید کنیم، شغل‌های زیادی در جامعه ایجاد خواهد شد.

 

عضو مجمع نمایندگان، با بیان اینکه خام فروشی مواد طبیعی راهکاری اشتباه دانست، بیان کرد: با استفاده از این مواد خام، می‌توانیم به تولید کالاهای مختلف در کشور دست یابیم و آنها را به کشورهای خارجی صادر کنیم که این کار باعث سودآوری خواهد شد. 

 

وی افزود: اگر بتوانیم از معادن مس، زغال‌سنگ و معادن دیگری که داریم خوب استفاده کنیم و این‌ها را در راستای تولید قرار دهیم، این شیوه ایجاد اشتغال می‌کند و وابستگی ما را به خارج از کشور کاهش می دهد.

 

حجت‌الاسلام طاهری بیان کرد: اگر خودمان بتوانیم خیلی از کالاهایی که امکان تولیدشان در کشور است را تولید کنیم نیازمان به خارج قطع می‌شود و همین‌طور می‌توانیم برای جوانانمان و افرادی که در جامعه بیکار هستند تولید اشتغال کنیم.