امروز سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷

راه حل برون رفت از مشکلات تکیه برتوانمندی داخلی است پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱:۴۵


راه حل برون رفت از مشکلات تکیه برتوانمندی داخلی است تعداد بازدید: ۲۸۶

حجت الاسلام سالمی با بیان اینکه در بعد اقتصاد رهبر معظم انقلاب فرمودند باید نگاهمان به داخل باشد، یعنی همان اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: راه حل برون رفت از مشکلات و مشکلات اقتصادی تکیه بر توانمندی ها و ظرفیت های داخل کشور است.

حجت الاسلام رحیم سالمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان با بیان اینکه در بعد اقتصاد رهبر معظم انقلاب فرمودند باید نگاهمان به داخل باشد، یعنی همان اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: راه حل برون رفت از مشکلات و مشکلات اقتصادی تکیه بر توانمندی ها و ظرفیت های داخل کشور است.

 

وی ادامه داد: رهبرمعظم انقلاب تکیه بر توانمندی داخلی را تحت عنوان سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغ فرمودند که اگر ما ولایت مدار باشیم و به ولایت پایبند باشیم باید این سیاست ها را به نحو شایسته اجرا کنیم.

 

حجت الاسلام سالمی بیان کرد: اجرایی کردن این عرصه ها روحیه ولایت مداری، انقلابی و جهادی می طلبد، یعنی با چنین عقیده ای انسان ‌می تواند به سامان دهی مشکلات اقتصادی ‌برسد و مشکلات اقتصادی را حل کند.

 

عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه با اشاره به اینکه هر کسی باید عقیده مبارزه با مفاسد اقتصادی را داشته باشد و خودش آلوده به فساد به رانت خواری نباشد ، تصریح کرد: اگر این مدیر چنین شایستگی نداشته باشد قطعا نمی تواند در مبارزه ی با مفاسد اقتصادی زبان گویا و برنده ای داشته باشد.

 

 حجت الاسلام سالمی اضافه کرد: بحث اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب ابلاغ فرمودند و توصیه هایی که ایشان در بحث اجرای داشتند را بایستی سرلوحه خودمان قرار بدهیم.

 

وی اضافه کرد: برای اجرای این کار بایستی روحیه انقلابی، جهادی، مدیریت جهادی در فرد موجود باشد و همچنین شخصی سالم باشد چون شخصی می تواند روحیه جهادی و انقلابی داشته باشد که از سلامت نفس برخوردار باشد.

 

عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه با بیان اینکه عمل به دستورات اسلامی ‌راه حل برون رفت از این مشکلات اقتصادی است ، تصریح کرد: شخصی می تواند درست عمل کند که آلوده به دنیا نشده باشد و بحث اشرافی گری در او و اطرافیانش بروز نکرده باشد، چنین فردی می تواند جامعه را از سیاست های اقتصاد مقاومتی نجات دهد.