امروز سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷

راه حل مشکلات جامعه انتخاب مدیران انقلابی است پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰:۲۰


راه حل مشکلات جامعه انتخاب مدیران انقلابی است تعداد بازدید: ۲۹۰

حجت الاسلام قاضی نواصر گفت: رهبر معظم انقلاب چند بار در این مساله تاکید داشتند که حوزه و طلبه ها باید انقلابی باشند یعنی باید اهتمام بیشتری در این مساله داشته باشند و مراجع تقلید، بزرگان، استادان، طلاب و فضلا باید بیشتر به این مساله توجه کنند.

حجت الاسلام قاضی نواصر در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان در پاسخ به این سوال که حوزه تا چه میزان توانسته است پشتیبان فکری نظام باشد؟ گفت: در سال های اخیر حوزه علمیه در این زمینه موفق بوده است ولی نمی توان گفت که به صورت کامل توانسته است وظیفه خودش را انجام دهد.

 

‌‌نماینده طلاب و فضلای اهواز و دشت آزادگان در مجمع نمایندگان  حوزه علمیه قم ادامه داد: در عرصه های تهاجم و فتنه 88 دشمنان خواستند به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ضربه ای وارد کنند که در این شرایط حوزه علمیه ورود کرده و نگذاشت که دشمنان به اهداف خودشان برسند.

 

وی عنوان کرد: حوزه علمیه تابع فرمایشات رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید است و همیشه حوزه علمیه در همه مسائل پشتیبان نظام بوده است.

 

حجت الاسلام قاضی نواصر افزود: رهبر معظم انقلاب چند بار در این مساله تاکید داشتند که حوزه و طلبه ها باید انقلابی باشند یعنی باید اهتمام بیشتری در این مساله داشته باشند و مراجع تقلید، بزرگان، استادان، طلاب و فضلا باید بیشتر به این مساله توجه کنند.

 

وی با بیان اینکه حوزه دارای ظرفیت های بسیار بالایی است، گفت: حوزه علمیه با توجه به ظرفیت های بالایی که دارد، می تواند نقش مهمی در حل مسائل و مشکلات جامعه داشته باشد.

 

نماینده طلاب اهواز ادامه داد: در واقع حوزه علمیه این توانایی را دارد که در مسائل اقتصادی، فرهنگی و آموزشی و سایر مسائل ورود کند و راه گشایی برای آنها باشد؛ بنابراین مردم باید از روحانیون و از سخنان بزرگان و اهل منبر استقبال کنند.

 

 حجت الاسلام قاضی نواصر با اشاره به اینکه همانطور که در قرآن آمده انسان به چیزی دست نمی یابد مگر اینکه برای آن تلاش کند، گفت: صرف شعار، جلسه و بنر زدن بر در ودیوار مسئلی از اسلام و جمهوری اسلامی را حل نمی کند، بنابراین باید با تلاش و همت خود وارد میدان شویم و با عمل کارها را به پیش ببریم.

 

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی امسال خود در حرم مطهر امام رضا(ع) فرمودند، مشکل ما سوء مدیریت است و در هر جایی که مدیریت انقلابی بوده است ما پیشرفت داشته ایم و در  هر جایی که نیروی بی حال و غیر انقلابی وجود داشت ما پیشرفتی نکرده ایم، بنابراین مساله، مساله عمل است، شعار و صحبت کردن تنها به درد ما نمی خورد.